"> کلاچ اتوماتیک برقی اتومید چیست؟ – آرین پارت اصلی

کلاچ اتوماتیک برقی اتومید چیست؟

کلاچ اتوماتیک برقی اتومید چیست؟

آخرین نسل کلاچ اتوماتیک برقی کلاچ گیر اتومید است. هرآنچه از یک محصول کامل انتظار دارید در اتومید می توانید بیابید.خواهید یافت.قدرت کافی برای هر نوع خودرو در کنار زیبایی منحصربفرد و از طرفی امکاناتی که فقط در اتومید هست.

کلاچ برقی در سالهای اخیر رشد مناسبی در بازار داخلی داشته است. در کنار ارزشمندی این محصول، اشکالاتی در طراحی و تولید کلاچ برقی باعث شد تا این محصول رونق چندانی به دست نیاورد
در روزهای پایانی سال ۱۳۹۶ ایران کلاچ به عنوان قدیمی ترین و قدرتمندترین مجموعه تولید کننده کلاچ برقی محصول جدیدی را تحت عنوان کلاچ برقی اتومید روانه بازار کرد
اتومید با این فرضیه که مشکلات زیبایی قدرت کشش و عملکرد در شرایط مختلف راحل کند طراحی شد.
اولین نسخه کلاچ برقی اتومید با استقبالی بیش از تصور اولیه ایران کلاچ روبرو شد.
تولید اتومید نشان داد عدم رشد مناسب در بازار گیربکسهای نیمه اتوماتیک نه از عدم تمایل مردم که از نبود کالای مناسب در بازار بوده است.

اما چه خصوصیاتی باعث رشد علاقه به کلاچ برقی اتومید شد؟

اول اینکه شکل آزار دهنده سردنده کلاچ برقی با یک سردنده فوق العاده شیک و بک لایت دار عوض شد.

تصور کنید برای هر بار تنظیم کلاچ برقی لازم بود نصف سردنده را دمونتاژ کنید. از ظاهر زشت و لبه های تیز و آزار دهنده سردنده کلاچهای اتوماتیک در کلاچ برقی اتومید دیگر خبری نیست.

دوم قدرت موتور کشنده

در کلاچ های اتوماتیک که از موتور برف پاک کن پیکان استفاد می شد. مشکل اول اینکه توانایی کشش بسیاری از پدال های کلاچ خودرو های داخلی را ندارد دوم اینکه در استفاده طولانی مدت هم زود خراب میشد و هم زود داغ می کرد. در کلاچ برقی اتومید ازیک غول بی شاخ و دم ساخت کمپانی بوش آلمان برای موتور کشنده استفاده شده است به جرات میتوان گفت که برای کشیدن پدال کلاچ هیچ خودرویی کم نخواهد آورد.

سوم حذف محدودیتهای کلاچ برقی

طراحی کلاچ اتوماتیک محدودیت هایی را به همراه داشت از جمله اینکه در تمامی حالات سیستم کلاچ برقی از یک منطق ثابت پیروی میکرد لذا تمامی محصولات تولیدی کلاچ اتوماتیک در شرایط خاص رانندگی ازجمله حرکت در سربالایی و سرپایینی به مشکل میخورند اتومید اما با تعریف مودهای متفاوت رانندگی این مشکل را نیز به فراموشی سپرد.

در واقع راز موفقیت اتومید را میتوان در توجه و پاسخ به نیاز مخاطبان بجای تحمیق و توجیه آنان دانست.

برگرفته از سایت ایران کلاچ: www.iranclutch.org

Peugeot

Citroen

Toyota

Renault